adalet ve kalkınma partisi | muhalif sözlük
kayıt

adalet ve kalkınma partisi

 1. 26
  3. olağanüstü büyük kongresi ile, tek aday gösterilen cb r.t.erdoğan'ı, 1414 oy ile 998 gün sonra tekrar genel başkan seçmiş olan partidir.

  (bkz: erdoğanizm)
  (bkz: kemalizm)
  (bkz: başizm) ****
  #43725 kursad | 2 yıl önce
   
 2. 25
  An itibari ile üçüncü genel başkanını seçmek üzere, ikinci olağanüstü büyük kongresini gerçekleştiren siyasal parti. Ulusal kanal'ın canlı yayınla kongreye ekranlarında yer vermesi yüzlerde tebessüm oluşturmuştur.** hükümete yakın kanallarda, cumhurbaşkanı etkenli ahmet davutoğlu istifasının; hz. ömer'in * hz. halid bin velid'i görevinden azletmesi durumuna benzetilmesi beni benden almıştır. binali yıldırım'ın yeni genel başkanlık ve başbakanlığı hayırlı olsundur.
  #43213 kursad | 3 yıl önce
   
 3. 24
  Dik durup "domalmayan"ların * yani eğilmeyenlerin partisi !
  ideolojisi olmasa da "camide görsünler" diyen yönetici kadrosu ve din istismarcısı bir zihniyet ile asırlık ideolojilere taş çıkaran parti.
  Makarna ve kömür partisi.
  Ayakk.. *

  (bkz: akpartiliyiz hülooooog) *
  #39341 mehmetbirreis | 5 yıl önce
   
 4. 23
  2002'de sivil darbe yapmış olan parti.
  #38518 capulcuvedat | 5 yıl önce
   
 5. 22
  radikal ufuklara yelken açan parti. refah partisi modernize edilmiş biçimde geri dönüyor. :(
   
 6. 21
  17 aralık 2013 yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sürecinde tayyip erdoğan'ın şahsında iyice temerküz eden otoriter tavır, dışlayıcı ve dinî temele dayalı avamî söylem, yargının kontrol altına alınmasıyla ayyuka çıkan hukuk tanımamazlık, diplomatik açıdan kaybolan güvenilirlilik, yaşanan istifalar ve yeni kurulan hükümetin oluşturuluş tarzından anlaşılacağı üzere merkez sağdan siyasal islamın girdabında radikalizme kaymış parti.

  idris naim şahin'in istifa gerekçesindeki tespitlere bakmakta fayda var: #38387
  #38423 deli derviş | 5 yıl önce
   
 7. 20
  30 mart 2014 yerel seçimleri için şu ana kadar açıkladıkları adaylar tam bir fiyasko. neyse ki seçimleri ile durumu dengeleyen bahçeli gibi sivri zekalar var da çok etkilenmeyecek ak partimiz.
   
 8. 19
  eriyor deniliyor. külliyen yalan.
  akp erimez.

  neden?
  artık pkk ile organik bağı vardır. eridiği an bütün pkklılar oy verir, yine akp'yi liderlikte tutar. gerekirse bdp sıfır çeker.

  neden?
  abd en uyumlu çalıştığı parti akp. kumar oynayacaklarını sanmıyorum. AKP'ye alternatif bulamazlar.

  neden?
  azınlık grupların ve anti-türk marjinal örgütlerin tamamı akpli. destekte sınır tanımayacaklardır.
  #33339 muhalif milliyetci | 6 yıl önce
   
 9. 18
  mhp'nin ve bbp'nin ders alması gereken partidir.adamlar merkez olmak için herkesi kapılarını açtılar hatta bdp ve pkk ile koalisyon yaptılar.bbp ve mhp de hala bakıyor, nasıl daha da ayrışırız diye düşünüyorlar.

  mecnun, 3 tane leyla tüketti siz hala birbirinizi sevemediniz.
  #32548 vol1 | 6 yıl önce
   
 10. 17
  türkiye'nin şereften en yoksun kitlesinin desteklediği birinci parti. ikincisi (bkz: chp)
  #29649 deli derviş | 6 yıl önce
   
 11. 16
  son kongresiyle beraber kendi sağcısını, kendi islamcısını, kendi kürdünü, kendi devrimcisini, kendi liberalini, kendi alevisini yaratıp erdoğanizm içerisinde erittiği gibi kendi türk milliyetçilerini de yaratıp türkçülüğü erdoğanizm içerisinde eritmeyi kendine hedef koyan fikrin siyasi temsilcisi.

  çöken dış siyasete, sarpa saran iç politikaya karşı rte türk milliyetçiliği'ne sarılmış, bunun belirtilerini de akp kongresinde ki "2071" vurgusuyla göstermiştir. akabinde hükümete yakın medya kuruluşlarında türk yeniden keşfedilmiş, hatta samanyolu tv'de yayınlanan bir dizide atsız ata'nın bir şiiri okunmuştur.

  türk milliyetçiliğini bünyede eritme hamlesinin ilk ayağını bbp üzerinden yapmaya çalışan fakat bbp'nin zaten milliyetçilikten gönüllü feragatı sebebiyle bu operasyonu boşluğa düşen, en son raddede türk milliyetçileri'nin argümanlarını yavaş yavaş dürterek mhp orjinli milliyetçilik anlayışını içerisinde eritmeye çalışan parti.
  #27414 karabudunlu | 6 yıl önce
   
 12. 15
  Türk milletinin fikir ve algılayış dünyasına telafisi çok güç olan yaralar açan ne oldum delisi,amerikan uşağı,dindar geçinen fakat Allah korkusu nedir bilmeyen mahlukat topluluğu..
  #16744 cepni | 7 yıl önce
   
 13. 14
  bu kadar açık ve net bir şekilde bu milletle dalga geçilemezdi. onuncu yılını kutlayan partinin genel başkanı, ramazan nedeniyle faaliyetlerimize ara verdik dedi. sonra ne oldu? elin oğlu dayadı mayını hem bu milletle hem sizle dalga geçti. afedersiniz de siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız?
  #15491 kocbey | 8 yıl önce
   
 14. 13
  milli geliri bilmem kaç bin dolar yaptık diye övünen zihniyet akp.vay arkadaş o dolarlardan kaçımızın cebine giriyor? elit kesimden başka.

  ondan sonra paradan altı sıfırı atmışlar değer kazanmış para.ne oldu paramız dolar gibi her yerde geçiyor mu ?

  ihracat rakamları verip duruyorlar, adamsanız ithalat rakamlarını verin.utanmadan ithal öğretmen getirecektiniz getirdiniz tepkiden geri gönderdiniz.bizler neden okuyoruz pardon ?

  başörtü sorununu çözecez dediler 2002'de , yıl 2011 hala çözecekler.gerçi bu seçimde seçim beyannamelerinde böyle birşey yokda.ilk geldiğinizde 367 elinizdeydi aklınız neredeydi ? şimdi o zamanın şartları falan filan vesaire diyecekler biz yutmayız aslanım geçiniz !
  #12543 alperenenver | 8 yıl önce
   
 15. 12
  referandum sonucu chp'yi iç karışıkla , mhp'yi de haber ve yazılar yoluyla itibarsızlaştırma girişimleriyle gösteren yandaş basın sayesinde tekrar iktidar partisi olacağı aşikardır.
  #6306 azadiya welat | 8 yıl önce