adalet ve kalkınma partisi | muhalif sözlük
kayıt

adalet ve kalkınma partisi

 1. 9
  3. kez iktidar olması %80 muhtemel, sağ oyları çalmayı iyi bilen, referandumdan kendilerine göre zaferle ama topluma göre bölünmüşlükle çıkan, tüzüğüne göre 3 kez üst üste seçliemeyecek başkan ve vekilleri bulunan, artık diktatöryasını kurmuş tc partisidir.
   
 2. 5
  iktidara geldiği dakika güzel ülkemizin ormanlarını, yeşil alanlarının cayır cayır yakılmasını teşvik eden siyasi parti.
  (bkz: 2b yasası)
  #1110 tornavida | 9 yıl önce
   
 3. 4
  türkçenin sesletim kurallarını alt üst ederek mhp ve chp'yi ''mehape ve cehape'' diye okuyan; ancak kendi partisinin adını ''akape'' diye okumayan, sırf hakaret olsun diye dilin sesletim hassasiyetlerini göz ardı eden bir zihniyetin örgütlenmiş biçimi.
  not: türkçede her ünsüz, sonuna getirilen e sesi ile okunur. k ve h ünsüzlerini a ile birlikte seslendirmek arapça kaf ve ha'dan kalma bir hastalıktır. dil ile fikir arasındaki bağlantı bilindiğine göre bu tür okumaların da sahiplerinin zihniyetleri hakkında vereceği ip ucu ortadadır: milliyetsizlik.
  #905 avsar | 9 yıl önce
   
 4. 8
  tayyip erdoğan ın fazilet partisinden ayrılırken yaptığı ev toplandılarında ' bu şirket zarar ediyor ben yenisini kuracağım ' sözüyle ticari faaliyet alanı olarak 2001 de kurduğu,
  devlet başkanlarını kabul etmeyen abd başkanının parti başkanı olduğu halde lideri ile görüştüğü,
  zinayı suç olmaktan çıkaran,
  seçimlerde söz verdiği bor üretim-işletim tesisini kuramayan,
  petrol arama çalışmaları yapamayan,
  ilçe teşkilatlarında bile fakirlerin olmadığı,
  lideri bop eş başkanı,
  kendi ifadesi ile israil başbakanlarının filistinlilere hakaret içeren sohbetlerinde bulunan ( one minute hadisesinde söylemiştir. )
  muhafazakar olduğunu iddia edip avrupa birliği ülküsü güden,
  ertuğrul günay ı bakan yapan,
  yol yapım çalışmalarına önem veren iktidar partisi.
  #2756 mehmet agif | 9 yıl önce
   
 5. 10
  Milleti aptal yerine koyan dünyaya dair ne gibi ideolojileri olduğu tarafımdan anlaşılamayan parti.

  Oy verenleri(ki genelde akrabalarımdır Türkiye'nin çoğunluğu gibi) alevilere söver, partisi alevi çalıştayı yapar, sonra alevi dedelerine laf koyup oy dilenir. Kürtlerin en büyük destekçisidir. çünkü birçok milletvekili kürttür. Bir de genelde bu partiyi destekleyenler iktidar nimetlerinden yararlanan yalakalardır. insanları öküz ve aptal yerine koymayı çok iyi becerir. Aynı abisi olan partiler DEMOKRAT PARTi ve anap gibi. Bu partilerin başkanı ile akp'nin başkanı aynı tür adamdırlar. Muhafazakarlığı savunur gözükürler ama ne muhafazakardırlar, ne dindar. Adnan menderes de bir dönmeydi ama müslümanlar oy veriyordu. Bu parti de aynısıdır, hiçbir fark yok. Ama suç ne bu partide ne liderndedir. suç milletimizdedir. çünkü herkes hak ettiği şekilde yönetilir. Bazılarının dediği gibi ak parti değildir çünkü türkiye'de her parti mhp ve chp şeklinde okunur. Ama bir farklı olayım, bir enteresan görüneyim tribindekiler bunu çekemez. Gayet doğaldır...
  #4542 turkistanli | 8 yıl önce
   
 6. 11
  Rekor kıran borsanın hepsini yabancı sermaye yapan ve istediği zaman çekip gitmelerini yasal düzenlemelerle sağlayan parti.

  Devlete ait olanları satarak ekonomiyi düzelttiğini sanan parti.

  Maarifetin yeni iktisadi şeyler olması gerektiğini anlamayan parti. Herşeyi satarak çözüm üreten parti.

  Sosyal adaletsizliğin tavan yaptığı dönemi yöneten parti.

  Yahudilere van münütüs diyen bir başkana sahip olup, OECD ülkeleri arasına iSrail'i sokan parti.

  9 türk vatandaşı öldüğünde efelenip sonra bir halt yapamayan parti.

  galataport ihalesini bir yahudiye veren parti.

  Zengin olunması güzel birşeydir. Ama gelirin adaletsiz dağıtılması hiçbir iyi ekonomide görülemez. bunu hala anlayacak kapasitesi olmayan parti.

  Dış açıkların en tavan yaptığı zamanın partisidir. Yaptıkları açık kendileri iktidara gelmeden önceki açık kadardır. Yani 80 senelik dış açık kadar.

  Ordu gibi pislik olan cemaatleri de temizlerse takdiri alıp gerçekten demokrat bir parti olacağına inanacağım parti.

  icraat yapmayı devlete ait olan kamu kuruluşlarını yahudilere peşkeş çekme olarak gören parti.

  Gerçekleri ve icraatları vatanı satmaksa ilk önce kendilerini satmalarının gerek olduğunu düşündüğüm parti.

  (bkz: oh be rahatladım)
  #4561 turkistanli | 8 yıl önce