israil | muhalif sözlük
kayıt

israil

 1. 1
  akdeniz'in en doğusunda yer almaktadır, lübnanın güneyinde, kızıldeniz'in kuzeyinde, filistin ve ürdünün batısındadır.

  orta doğu'da konuşlanmış kaçak villa. komşularının bahçesine bol bol top kaçırır, çöp atar. hatırlı tanıdıkları sebebiyle yıkım ekiplerinin elinden hep kurtulur.
  #9092 son osmanli | 11 yıl önce
   
 2. 2
  kuran'a göre lanetli kavmin yaşadığı devlet. yıllar önce bir gazetecinin, dönemin israil devlet başkanı şimon perez'e sorduğu, "kuran'da gün gelecek bir taş arkasındaki yahudiyi haber verecek deniyor, buna ne dersiniz" sorusuna, perez'in verdiği "o gün gelsin düşünürüz" yanıtı, israil mantalitesinin ne derece küstah olduğunu gözler önüne seriyor. kendi peygamberlerini öldüren, zulümden asla vazgeçmeyen bir devlettir israil. 2006'dan beri bellerini doğrultamıyorlar bu da onların çöküş sürecine girdiğinin bir alameti olsa gerek. bir film vardı hani, adı en çok israil'e yakışıyor.
  (bkz: o... çocukları)
  #9094 galiyev | 11 yıl önce
   
 3. 3
  türkiye ile ilişkisi masa üstünde kavga, masa altında sevgi olan..*
  #16662 azadiya welat | 10 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: van minüt )
  #16672 capraz | 10 yıl önce
   
 5. 5
  islamcı cenahın "düşman" objesinin somut karşılığı.ideolojik islamın motivasyon kaynağı.vadedilmiş topraklar,arz-ı mevud,sion tepesi falan filan yıllardır anlattılar dinledik,eğer anlatılanlar doğruysa yani gerçekten muhteşem bir idealizm ve sabır örneği bir devlet ise örnek alınacak yönleride olan devlet.
  #16693 karabudunlu | 10 yıl önce
   
 6. 6
  işin içine dini kattığımız için olaylara tarafsız bakamadığımız ülke... *
  #16775 urungu | 10 yıl önce
   
 7. 7
  piç ali gibi ülkedir hatt-ı zatında. bekaasına yönelik en ufak bir tehlike gördüğünde ışın kılıcını sallamasıyla takdirimi kazanmıştır. 1967'de arap devletlerine 6 günde koymuş geçirmiştir. en son lübnan'a çakmıştır. suriye hava sahasını folloş etmesiyle meşhurdur. elindeki füzeleriyle güya gövde gösterisi yapan o meşhur ülkeler; suriye ve saddam zamanında ırak, israil uçakları karşısında bir bok yiyememiştir. kuvvetle muhtemel iran da yiyemeyecektir. ayrıca uganda'dan yemen'e, iran'dan macaristana kadar çok geniş bir coğrafyada nokta operasyonları düzenleyebilecek teknik bilgiye, askerî ve istihbarî operasyonel güce sahip bir ülkedir israil.
  #26679 deli derviş | 9 yıl önce
   
 8. 8
  iki gündür devam eden operasyonlarda 11 filistinli öldürmüşlerdir. ''çoluk çocuk demeden öldüyorlar yeeaa'' durumu yok yani. nokta atışı yapıyorlar. ha, isteseler 11'i, 11 bin yapacak kuvvetleri de var. kızdırmayın, yaparlar. çoluk çocuk demeden katledenler için şamil basayev başlığını uğrayabilirsiniz mesela. samimiyseniz. beslan katliami falan filan. hatırladınız mı? hatırlamadınız.
   
 9. 9
  kendine yer arayan bir avuç evsiz yahudinin örgütlenip, önce osmanlı'ya yavşaması ve red cevabı alması, sonra ingilizler'e yanaşmaları neticesinde yıllar süren toplu göç aracılığıyla filistin topraklarını işgal ederek kurdukları korsan devlet.
  #28059 galiyev | 9 yıl önce
   
 10. 10
  Sisteminin, devlet yapilanmasinin, ordu ve gucunun, atarinin, dunyada borusunu otturmesinin elbette bize bakan ornek alinacak taraflari vardir. Faşo olarak bu gerekir yani saygi duyulur tamam da. A.q olen cocuk, kadin ya! Bu kadar da muhiplik olmaz a.q! Araplardan nefret ediyoruz, irkciyiz, faşoyuz eyvallah ama su vicdani elden birakmayak. Cok aciliyoruz sonra ahrette gotumuze kacabilir bazi entryler.

  Bir musluman olarak dusmanlik, bir milliyetci olarak hayranlik duydugum devlettir! inkar da etmiyorum hayranligimi. Lakin hic bir ideoloji, fikir ve sistem icin de masum olumunu destekleyemem. israil'in de a.q, milletce hareket etmeyi beceremeyip hizipcilikleri yuzunden halki katlolan hamas ve el fetih'in de a.q, sadece basin aciklamasi ve face iletisiyle filistin'e desek oldugunu zanneden ama muttefiki a.q.p'ne hala okuzcesine bagli olan koyunlarin da a.q!

  Ben arabin kara kici icin yemin billah uzulmuyorum, hele ki su baharlarindan sonra elime gecse bir de ben sikerim ama mevzu coluk cocuk gariban masum olunca kusura bakmayin boyle fasizmin de a.q!

  Tanim: Teror deVletidir, nazi almanyasi bile daha insaflidir yanlarinda!
  #28070 azadiya welat | 9 yıl önce
   
 11. 11
  burnum kanasa yine israil'e söverim.dünya üstündeki her ülkenin suratına tüküren şımarık bir piçtir israil. kimileri yarabbi şükür der, kimileri kanlı bir mendil çıkarır siler. kimse diklenmeye cesaret edemez. burada filistin'e özgürlük, kahrolsun israil naraları atmak isterdim. ama bağırıp bağırıp hiç bir halt yapamayan kendimize de çok münasip küfürler biliyorum. içimden ediyorum.içten küfürbazım. yine yeri gelmişken. Allah israil'in belasını versin.
  #28079 paradox | 9 yıl önce
   
 12. 12
  varlığını ve bekaasını koruma adına yapması gerekeni yapan devlettir. örnek olsun etrak-ı biidrake.
  #28094 deli derviş | 9 yıl önce
   
 13. 13
  korsanlığını müdafa konusunda abd, ab, fethullah gülen ve sözlüğümüzün bilgelerini aynı safta buluşturmuş, kaynaştırıcı unsur.
  #28095 galiyev | 9 yıl önce
   
 14. 14
  ---------------alıntı---------------
  Biz israiloğulları'na Tevrat'ta şu hükmü verdik: "Muhakkak siz, yeryüzünde iki defa fesat çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir yükselişle yükseleceksiniz."
  Birincisinin zamanı gelince,üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir vaad idi.
  Sonra sizi tekrar o istilacılar üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve toplum olarak sizin sayınızı artırdık.
  Eğer iyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz yine kendinizedir. Artık ikinci/diğer/sonuncu fesadınızın zamanı gelince, yüzlerinizi üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları ve ilk kez girdikleri gibi yine Mescid'e girmeleri, yükseltiklerini yerle bir etmeleri için onları tekrar göndereceğiz.
  Olur ki Rabbiniz size merhamet eder. Ama siz tekrar dönerseniz biz de döneriz. Cehennemi, kâfirler için kuşatıcı bir zindan yaptık.
  (isra suresi 4-5-6-7-8)
  ---------------alıntı---------------

  adamların iki hakkı var.
  birinciyi kullanmışlar. ikinci kullanıldımı, kullanılmadımı bilmiyorum.
  #28096 muhalif milliyetci | 9 yıl önce
   
 15. 15
  Yine Mescid-i Aksa'ya saldırarak olay çıkaran siyonist devlettir. Filistinlilere hayatı dar ettiği yetmiyormuş gibi işbirlikçileri aracılığıyla tüm Müslüman dünyasında kan ve gözyaşının akmasına sebep olan zalim devlet. Kahrolsun israil!
  #36795 yagizhan | 8 yıl önce