kemal kılıçdaroğlu | muhalif sözlük
kayıt

kemal kılıçdaroğlu

 1. 1
  içteki hainler ve dış mihraklar tarafından CHP nin basına gecirilmis insan suretli yaratık.
  Halkçı, halktan biri gibi gorunup 495 TL lik gömlek giyen
  SSK da calısırken yaklasık 70 akrabasını işe alan, 25-30 TL lik malları 250-300 TL ye tedarik eden, Peygambere hakaret eden, maymundan geldiğini iddia eden onur oymeni yanına alıp mevlid dinlemeye gidecek kadar kafası calısmayan,
  Kardan Adam olur, bundan adam olmaz dedirten,
  Havuzlu villalarda oturanlara laf ederken kendisininkini ve etrafındakilerinkini görmeyen, kendisine oy verenleri gerizekalı yerine koyacak olan Siyasetçi.
  #991 ayazz | 11 yıl önce
   
 2. 2
  Tuncelinin Kürt Alevi si olduğu söylenen kişidr.
  #993 gezgin abdal | 11 yıl önce
   
 3. 3
  soyu-mezhebi işin içine karıştırılırsa toplumsal ayrıştırmalara (nefret suçudur ayrıca.) neden olacakken siyasi yetersizliğine vurgu yapılırsa en fazla bir seçim dönemi koltuk sahibi olacak yetersiz bir parti başkanı.
  #997 akinci | 11 yıl önce
   
 4. 4
  birinci halk partili kemal gibi halkçı olan hakk' tan ve halk' tan yana olmayan;
  kahvehanedeki emeklilerden daha kötü kelime siyaseti yapan;
  başkanının başına örülen çorabın ipliğini tutan;
  siyasi çapı dar;
  önder' i belli;
  sav' ı muğlak;
  millete batırılan 6 ok un 2. kemal' i.
  #1008 mehmet agif | 11 yıl önce
   
 5. 5
  ucuz populizm yapan siyasetçi..
  #1031 calicitaha | 11 yıl önce
   
 6. 6
  memur maaşıyla 7 adet kooperatif hissesi ödeyebilen ender memurlarımızdandı. havuzlu villa söylemini de yüzüne gözüne bulaştırmıştır. havuzlu villalarda oturuyorlar söylemiyle başlayan tartışmada kendisinin de havuzlu villa yapan bir kooperatif hissadarı olduğu ortaya çıkınca bu başka ben kooperatif hissedarıyım isteyene 163,000 TL ye satarım diye kıvırtmıştır.

  başörtüsü konusunda da herkes istediği gibi okuyabilecektir deyip, ardından söylediklerini yalanlamış, merdiven altı atölyelerde çalışanların istediği gibi çalışabileceğini üstüne basa basa anlatmıştır. başörtülüler diyince aklına merdiven altı atölyelerde çalışanlar gelen ender siyasilerimizdendir de kendisi.

  adaylığını açıklaması olayı ise başlı başına komediydi diyebiliriz.
  #1449 baturalp | 11 yıl önce
   
 7. 7
  "türban sorununu şu ve ya bu şekilde çözeceğiz" diyerek "din üzerinden siyaset" yapanlara karşı verdiği sözde savaşta ne kadar samimiyetsiz olduğunu gösterniştir. şu an kendisinin yaptığı, tam da referandum zamanı yine mağdur kesimin umutlarıyla oynamaktır. ama kendisinin bu oyununa gelen olur mu... olur arkadaş kesinlikle olur, yazık yemin ederim. madem bunun bir sorun olduğunu kabul ediyorsunuz ve bu mağdur insanları düşünüyorsunuz, neden başkaları bunu çözmeye çalıştığı zaman "türkiye iran olacak", "tehlikenin farkında mısınız" diyerek ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz?
  #1548 ametaydin | 11 yıl önce
   
 8. 8
  türkiye nin dedikoducu siyasetçisi. adeta gossip girl . tayyibin ender doğru laflarından biri: siyaset üretmiyor, bizim söylediklerimize cevap veriyor. fındıkkurdu. solcu kimliğinden dolayı gittiği her yerde fındık,çay , kayısı ve ekonomi konuşuyor. her solcu gibi bayrak, vatan gibi değerleri yok sadece para konuşuyor. referandum konuşmlarına gidiyor fındık fıstıktan bahsediyor. kravat takmayarak rahat hafta sonu gezen memur görünümü veriyor. halkın içinde gezmeye çalışarak halkçı geçinmeye çalışıyor.
  #2290 oguzhan | 11 yıl önce
   
 9. 9
  önder savın sözcüsü...
  #5505 btd | 11 yıl önce
   
 10. 10
  deniz baykal'ı indiren ve partiyi de yönlendiren akbaba önder sav'ı tasfiye etmeyi başararak içerisindeki derin devleti bitirmiştir. chp adına umut verici gelişme olarak görülse de, önder sav ekibindeki kemalist ve ulusalcıların gönderilmesi, beni "(b: atatürk'ün partisi kürtlerin eline geçiyor)" iddiasına götürmekte.
  #5945 azadiya welat | 11 yıl önce
   
 11. 11
  ahmet kaya ve yılmaz güney'in mezarlarını ziyaret edip, bdp ile bayramlaşan, bdplilere sol blok önerisi yapma cesareti veren, chp'yi eski çizgisine çevirme yolunda ilerleyen genel başkan.
  #6465 asdf | 11 yıl önce
   
 12. 12
  deniz baykalı aratan adam.
  #6494 urungu | 11 yıl önce
   
 13. 13
  bir iddiaya göre (b: -)ki kendisi bile bu iddia karşısında sus-pus(b: -); ertuğrul dursun önkuzu'nun katillerinden biri.

  basının bu sorusuna her zaman ki gibi cevap veremeyip, susmayı tercih etti. sükut nereye kadar?

  (bkz: unutmam unutturmam)
  #6989 azadiya welat | 11 yıl önce
   
 14. 14
  muhtardan bi kağıdı alıp da oy kullanmayı beceremeyen şahsiyet. Başbakan falan olsa * G.w.bush gibi tüm dünyaya madara olacak şahsiyet aynı zamanda.
  (bkz: George w. bush)
  (bkz: Ginger)
  #7098 tornavida | 10 yıl önce
   
 15. 15
  Genel başkanı olduğu partinin vizyonuyla taban tabana zıt, söylentilere göre Tunceli'nin kürtlerinden vizyonsuz mesnetsiz bir adam..

  Deniz Baykal'ı aratır oldu vallahi bize (bkz: Gelen gideni aratır)
  #7102 mirzaalp | 10 yıl önce