muhalif sözlük | muhalif sözlük
kayıt

muhalif sözlük

 1. 42
  küçük hamamönü konseyinde görülmüştür ki bir sözlükten çok ötesidir. zira kardeş gibi yozgat kralı üçüncü durmuş ,samimiyet abidesi azadiya welat , karizmatik beyin deli derviş gibi insanlarla sohbet edebilme bahtiyarlığına erişmeye vesile olmuştur.
  #37242 karabudunlu | 5 yıl önce
   
 2. 1
  muhalif hava sahası.
  #26799 oyunbozan | 6 yıl önce
   
 3. 33
  ziffirü bir gece vakitü karanluktan istifade eden nâbehreler, muhalif kalaya sızmuş ve sabi sübyan demeden zulümat etmeye niyetlenmiştür.
  ol vakit; müteyakkiz olan şah-ı sultan-ı üçüncü durmuş han, Tevfik-i hareket edüp nabehreleri kıskıvrak zaptetmiştür.
  nabehrelerin hepisünü darb-ı rikabdan geçürüp, kelle-i bürideleri kalanın önüne yığmıştur.
  ibret-i alem içün kelle-i bürideler, kalanın önünde peşte-var şekülde kalacaktur.

  modern Türkçe meali:
  ışıksız bir gece vakti karanlıktan faydalanan soysuzlar, muhalif kaleye sızmış ve çoluk çocuk demeden katliam yapmaya niyetlenmiştir.
  o an; uyanık olan şah-ı sultan-ı üçüncü durmuş han, hemen harekete geçip soysuzları kıskıvrak yakalamıştır.
  soysuzların hepsinin boynunu vurmuştur. kesik kafaları kalenin önüne yığmıştır.
  aleme ibret olsun diye kesik kafalar, kalenin önünde tepecik şeklinde kalacaktır.
  #33806 muhalif milliyetci | 6 yıl önce
   
 4. 59
  yeni kilik kiyafetine ayak uydurmaya calisacagiz gibi. hani su boya kutusu icerisine düsmüs hatunlar gibi olmus. yahu bu kadar satafata ne gerek vardi?! alisagelmis eskilerden vazgecemeyen bünyeleri yormayin arkadas. yazamama sorunu cözülseydi yeter de artardi bile. hani neysek oyuz vardir. böle kiliktan kiliga girmekle daha bi cekici mi olacak sözlükcügümmm.

  her seye ragmen ilk göz agrimin yadigari göz agrim. isten gücten firsat bulursak hazir askeriz...
  #40124 efenim | 4 yıl önce
   
 5. 35
  mensupları heryerdedir efendim. bdp'lileri protesto ederken,akillere gider yaparken bu sözlük yazarlarına rastlayabilirsiniz. dtcf karışırken olayda,kurultaylarda salonda,mitinglerde alandadırlar. taksim'de polise mukavemet ederken dahi bir muhalif sözlük yazarına rastlamak mümkündür. hatta tribünde,meyhanede,camide,çarşıda,pazarda bile karşınıza çıkabilirler. onuda geçtim malezya'ya gitseniz bile yine bulursunuz bir sözlükçü o derece yani. hatta oyun parklarında çocuğunu sallayıp kendi halindeymiş görünen ablalar dahi sözlük yazarıdır da kimse bilmez. *
  #34356 karabudunlu | 6 yıl önce
   
 6. 37
  ne zamandır giriş yapmıyordum. neden? var elbette sebepleri. bir kere ramazan başlamıştı. gerçekten halsiz, keyifsiz ve isteksiz oluyor insan. ama asıl sebep üzgün surat oluşumdu. bilen bilir, komşumuzun 2.5 yaşında, ultra sarışın, aşırı mavi bir kızı var. yanımdan ayrılmıyor ne zamandır. facebook'tan tanıyanlar görmüştür. işte o ceylan başının üstüne düşmüş. durumu da oldukça kritikmişti. duyar duymaz elim ayağım tutmaz oldu. kendimi kaybettim. neyse ki direksiyonu kırdı bizim ceylan. çok şükür iyi şimdi. anne, baba demek dışında konuşamıyor ama ısrarla beni çağırıyor. istiyor ki ayrılmayım yanından. ''ben kekoyu ne yapacaksın kızım? müslüm baba'dan üstüme düşme benim durumları'' diyorum, anlamıyor. azer bülbül'den ille de sen bakışı atarak uzatıyor ellerini. işte böyle vaziyet. allah kız evlat acısı göstermesin welat reis. :(

  şimdi ne yapak? yardırak mı? bu arada ismi lazım değil, sözlüğün aruna kone birileri. ordu mu el koydu, ne oldu mk!? füze, torpil, kız kaçıran, molotof başlıklarından geçilmiyor. :/
   
 7. 43
  hiç sıkılmadan günde üç dört kez girer okur çıkarım. entry girmeyi unuttuğum dahi olmuştur.
  #37246 byvendetta | 5 yıl önce
   
 8. 41
  evladım gibi sevdiğim sözlük. arada dövesim bile geliyor yeminle.
  #36607 deli derviş | 5 yıl önce
   
 9. 6
  "acaba o'nlar ne diyor" sorusunun öznesini oluşturan mevut o ve müstakbel o'ların oluşturduğu sözlük olmakla beraber, herkesimden o'nun hiçbir "ama" ile devam eden cümle ile kısıtlanmadığı ortamdır.

  milli tandanslı sözlük platformlarının kendi kendini tekrar eden ve dar bir kitleye hitap eden özelliklerinden sıyrılarak, her kesimden insanın her konuda istediği tanımı yapıp, kendi kendilerini tekrar etmektense kendi kendilerini tamamlayan bir yapı olması üzerine inşa olmuştur.

  adında olan "muhalif" vurgusu herhangi bir siyasi parti veyahut siyasi kesim muhalifliğini belirtmemektedir. bir insanın muhalif olabileceği herşeyi kapsayan bu vurgu, bütün muhaliflikleri içerisinde barındırır ve bu sözlük her türlü muhalefetliğin kişiler tarafından belirtilmesini güvence altına alır.

  fikirlerin ve görüşlerin "bence"liğini öne alan sözlük diye bitirmeden önce, sözlük sloganı olan "yaşasın hainlere karşı illegalite" sözündeki "hain"in kapsadığı alanın detayı, gazi mustafa kemal atatürk'ün gençliğe hitabesinde özetlenmiştir.
  #27404 karabudunlu | 6 yıl önce
   
 10. 39
  yaklaşık iki ay olmuş online olmayalı. peki değişen bir şey var mı? hayır. entrylere baktım yine genel olarak şahıslara yönelik başlıklar. isimler yoksa yerler başlık edilmiş. afedersiniz ama açacağınız başlıklara sokayım dedim. ulan dünya yıkılsa umrunuzda değil be. lan olm bu kadar mı yaratıcılıktan uzak insanlarsınız. veya ne sizi alıkoyan.

  üstünde ki ölü toprağını atıp asosyal bir ergen olmaktan çıkması gereken sözlük. ulan asosyal sözlük mü olur demeyin aha burası işte. size ufak bir süre veriyorum ya başlık açarsınız ya da açacağım başlıklar için bık bık etmezsiniz.
  #36282 kizilsakal | 6 yıl önce
   
 11. 32
  iç ihanet odaklarının sabotajlarına,provakasyonlarına maruz kalan iman kalesi. iyiki bu kirli sabotaj girişimi sırasında kralımız payitahtta idi.
  #33798 karabudunlu | 6 yıl önce
   
 12. 7
  gecenin bu vakti rakı, bira, şarap başlıklarıyla coşan sözlüğümüz. an itibariyle durum vaziyet: tinyurl.com/...
   
 13. 9
  kafası güzel sözlüktür.
  #27601 deli derviş | 6 yıl önce
   
 14. 13
  Genelini irkci, kafatasci, fasistlerin olusturdugu; asil "muhalif" denince akla gelen biz kemalistlerin/ulusalcilarin azinlikta kaldigi sozluk.. yani taze kana ihtiyacimiz var chawamen..

  Yerseniz...

  Yiyin a.q ya!
  #28071 azadiya welat | 6 yıl önce
   
 15. 31
  dün gece karanlık ellerin çocukça saldırısına maruz kalmış mason locası. ulu manitu'ya şükürler olsun püskürttüm alayını. kıçları topuklarında menzil-tillo yolunda görülmüşler en son.