12 eylül 2010 referandumu | muhalif sözlük
kayıt

12 eylül 2010 referandumu

 1. 1
  Referandumun içeriğinden çok sonrasında kopacak dana kuyrukları düşündürmektedir. içeriğin götürülerinden ayrı olarak ülkece 12 Eylül'den sonrasına ertelendi her şey..

  12 Eylül sonrasında olacaklar arasında çok şey var, çoğu da olumsuz. Ertelenmesinin sebebi de malum "Evet" oylarının azalmaması..

  4 ay önce Eskişehir Emniyeti öSYM'den YGS hakkında bazı kişilerin matematik testini sms'lerle sınavdan önce birbirlerine attıkları şüphesiyle bu kişilerin verdikleri cevap şıklarını istemesine rağmen öSYM sessiz kalmış... Halen sessiz..

  KPSS skandal oldu, "yok bişey" dediler..
  Bir şeyler olduğu ortaya çıkınca yine sessiz kaldılar..
  Soruşturma açıldı, mahsus bitirilmiyor.. 3 gün önce yani 3 eylül'de "10 gün sonra biter" açıklaması geldi.. Yani 13 Eylül'de..
  Zamlar kapıda.. Ekmeğe zam kaçınılmaz.. Ama tabi ki referandumdan sonra..
  #2825 aprilia | 9 yıl önce
   
 2. 2
  Referandumun 12 eylül gününe denk gelmesinin her ne kadar tesadüfen olduğunu belirtseler de son derece bilinçlidir manidardır
  #2885 turania | 9 yıl önce
   
 3. 3
  hayırcıların neye hayır dediğini gayet iyi bildiği, işin gerçeği evetçilerin kötü niyetlileri ve belli menfaatları olanları hariç neye evet dediğini bilmediği referandum bu. ama klasik taktik, zeytinyağı usulü hala hayırcılar neye hayır dediğini bilmiyor tekerlemesi. yüzbin kere izah edildi; ama sen anlamak istemiyorsun ki.

  bunu diyen adama "yargı bağımsızlığı" , "hakim teminatı", "güçler ayrılığı", hukuk devleti" diyorum, adam bana "eveeeeeeeeeeeeeeet" diyor. kültürlüsü de böyle kültürsüzü de. hele bi de "yarın senin desteklediklerin iktidar olduğunda yargı da senin emrine girer, niye itiraz ediyorsun ki.." diyen bile çıktı. söyleyecek söz kalmadı.

  ilk tokat 12 eylül de ikinci tokat 2011 de ...

  olsun da bitsin artık.
  #2938 son osmanli | 9 yıl önce
   
 4. 4
  Bitsede kurtulsak dediğim, evet hayır kelimelerinden nefret etmeme sebeb olan, aslında hiç bir şeyi değiştirmeyecek ama her şeye gücü yetecekmiş gibi duran, avrupa ülkeleri için sıradan bir durum iken ülkemizde haddinden fazla önem yüklenen sırdan olması gereken bir referandum.
  #3026 mikail | 9 yıl önce