7 ocak 2015 charlie hebdo saldırısı | muhalif sözlük
kayıt

7 ocak 2015 charlie hebdo saldırısı

 1. 1
  islam'a hakaret ettikleri gerekçesiyle fransız mizah dergisi charlie hedbo'nun saldırıya uğraması olayıdır. 12 kişi ölmüş, 10 kişi yaralanmıştır. ölen ve öldürenler bana çok uzak olduğu için tepkisiz kalmayı tercih ettim ben. yalnız benden bir tavsiye, islam ile ilgili bir şeyler çizerken, karalarken dikkat edeceksin. radikal islamcılar bu hale getirirler adamı.
   
 2. 2
  saçmalık. sen rambo gibi eğil, kalk, ateş et, planla, ayarla, yerde yatana sık geç, sonra çaldığın arabada kimliğini unut ve yakalan. unutmak mümkün tabi de, bu olaydaki her şey saçma. bir kere islam'ın terörle anılması durumu bu olay olmasa da yeterli doneye sahip, maalesef. hadi akl-ı selim mantıklı biri, dinin yegane kaynağı olan kuran'ı az çok okumuş biri bu bağdaşımı gerçekleştiremez diyelim ama akit kafası böyle bir olayın ardından "peygambere hakaret eden dergiye baskın" gibi bir manşet atabildiği için ve bu tipler de silahla olmasa da bu zihinle kendilerini islam'ın savunucusu falan gibi bir role adadıkları için, tüm dünyada islam yükselen bir tehdit kaynağı gibi görülüyor.

  peygamberlere, zenci bürokratlara hakaret edilmesin tabi. de, bunu nasıl sağlayacaksın, ölçüsü ne, nerede başlayıp nerede bitecek? bu sorular olaydan bağımsız sorulmalı kanımca. bu saldırı bir şeylerin bahanesi olacaktır. belki net olarak bu olay olmuştu da şu şu o yüzden gerçekleşti diyemeyeceğiz ama bu, kamuoyuna oynamanın bir başka şekli.

  bir de her benzer hadiseden sonra yazarken, konuşurken, muhabbet ederken "bunlar müslüman değil, olamaz, dini temsil etmiyorlar" falan demekten gına geldi. yaşasın tahtacılar.
  #40205 galiyev | 5 yıl önce
   
 3. 3
  allah artırsın, azaltmasın. çoğaltsın, eksiltmesin dediğim saldırıdır.

  yasemin kumral'dan geliyor: ''bim bam bom çatlasın düşmanlar, artık fransanında bir sorunu var''
  tinyurl.com/...

  viva la selefiyye.
  #40227 muhalif milliyetci | 5 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: je suis charlie)
  #40306 efenim | 5 yıl önce
   
 5. 5
  fransızların derdi türkiye'yi gerdiği için sevincim kursağımda kalmıştır.
  4 gün önce bu başlığa, sevincimden dolayı temennilerimi yazmıştım ama şimdi vazgeçtim. yıllar önce abd ile sscb arasındaki soğuk savaşın türkiye'yi germesi gibi yine aynı saçmalıklar olmaya başladı.

  çok anlamsız şeyler oluyor.
  baş müdür ahmet davutoğlu kalktı fransa'ya gitti. onların terörü kınama yürüyüşüne katıldı. yahu sanane? sen fransız mısın ki katılıyorsun. hem de avamların yürüyüşüne katıldın. bari protokol olsa anlarım ama bu çok avam.

  sonra tvlerde sürekli fransa olayıyla ilgili haberler döndü durdu. yahu bize ne fransadan? türkiye'de bir sürü olay oluyor, onların haberini versene. yurt içi olaylarda penguen show yapan kanallar, fransızlar söz konusu olunca 7/24 canlı yayın verdiler.

  daha sonra akit ile cumhuriyet sidik yarışına girdi.
  biri kendi ülkesinde bile değer görmeyen charlie hebdo'yu ilave olarak dağıttı. diğeri de dünya'da çok ender görülecek bir mallığa imza atarak, alakasız bir şekilde charlie hebdo'yu eleştirmek adına gazi paşa'yı karikatürize etti.


  #40344 muhalif milliyetci | 5 yıl önce
   
 6. 6
  müslümanlarin hayatlarini zorlastirmak icin yapildi. durduk yere camilere baskin düzenleyemiyorlar, kilik kiyafete karisamiyorlar. bu olay üzerine almanya basta olmak üzere yeni kanunlar yürürlüge sokma cabasinda. zaten bir ayrimcilik vardi his ediliyor ve ettiriliyordu. fakat gündem itibariyle en kisa yoldan resmilestirme yollari araniyor.
  ve evet ilk tokatimizi yemis bulunuyoruz. yeni patronum eski patronum oldu...
  #40348 efenim | 5 yıl önce
   
 7. 7
  fransa'da işsizlikten kafayı yemiş iki cezayirlinin yaptığı katliam. Olay çok büyütüldü, yok filistin'i tanımaya karar veren fransa'yı müslümanlara karşı cephe alması için israil yaptırdı, yok işid konusunda destek isteyen abd yaptırdı, yok avrupa'da müslümanlara karşı tavır takınmak isten ırkçı ve derin yapının işi, yok mi5 ve mi6 işi, yok ebesinin hörekesi falan.

  #40359 vol1 | 5 yıl önce
   
 8. 8
  gün geçmiyor ki.. goo.gl/...
  #40379 deli derviş | 4 yıl önce