muhalif sözlük | muhalif sözlük
kayıt


muhalif sözlük

 1. 6
  "acaba o'nlar ne diyor" sorusunun öznesini oluşturan mevut o ve müstakbel o'ların oluşturduğu sözlük olmakla beraber, herkesimden o'nun hiçbir "ama" ile devam eden cümle ile kısıtlanmadığı ortamdır.

  milli tandanslı sözlük platformlarının kendi kendini tekrar eden ve dar bir kitleye hitap eden özelliklerinden sıyrılarak, her kesimden insanın her konuda istediği tanımı yapıp, kendi kendilerini tekrar etmektense kendi kendilerini tamamlayan bir yapı olması üzerine inşa olmuştur.

  adında olan "muhalif" vurgusu herhangi bir siyasi parti veyahut siyasi kesim muhalifliğini belirtmemektedir. bir insanın muhalif olabileceği herşeyi kapsayan bu vurgu, bütün muhaliflikleri içerisinde barındırır ve bu sözlük her türlü muhalefetliğin kişiler tarafından belirtilmesini güvence altına alır.

  fikirlerin ve görüşlerin "bence"liğini öne alan sözlük diye bitirmeden önce, sözlük sloganı olan "yaşasın hainlere karşı illegalite" sözündeki "hain"in kapsadığı alanın detayı, gazi mustafa kemal atatürk'ün gençliğe hitabesinde özetlenmiştir.
  #27404 karabudunlu | 6 yıl önce
   
 2. tümünü gör