7 ocak 2015 charlie hebdo saldırısı | muhalif sözlük
kayıt


7 ocak 2015 charlie hebdo saldırısı

 1. 2
  saçmalık. sen rambo gibi eğil, kalk, ateş et, planla, ayarla, yerde yatana sık geç, sonra çaldığın arabada kimliğini unut ve yakalan. unutmak mümkün tabi de, bu olaydaki her şey saçma. bir kere islam'ın terörle anılması durumu bu olay olmasa da yeterli doneye sahip, maalesef. hadi akl-ı selim mantıklı biri, dinin yegane kaynağı olan kuran'ı az çok okumuş biri bu bağdaşımı gerçekleştiremez diyelim ama akit kafası böyle bir olayın ardından "peygambere hakaret eden dergiye baskın" gibi bir manşet atabildiği için ve bu tipler de silahla olmasa da bu zihinle kendilerini islam'ın savunucusu falan gibi bir role adadıkları için, tüm dünyada islam yükselen bir tehdit kaynağı gibi görülüyor.

  peygamberlere, zenci bürokratlara hakaret edilmesin tabi. de, bunu nasıl sağlayacaksın, ölçüsü ne, nerede başlayıp nerede bitecek? bu sorular olaydan bağımsız sorulmalı kanımca. bu saldırı bir şeylerin bahanesi olacaktır. belki net olarak bu olay olmuştu da şu şu o yüzden gerçekleşti diyemeyeceğiz ama bu, kamuoyuna oynamanın bir başka şekli.

  bir de her benzer hadiseden sonra yazarken, konuşurken, muhabbet ederken "bunlar müslüman değil, olamaz, dini temsil etmiyorlar" falan demekten gına geldi. yaşasın tahtacılar.
  #40205 galiyev | 4 yıl önce
   
 2. tümünü gör