mansur yavaş | muhalif sözlük
kayıt

mansur yavaş

 1. 1
  beypazarı belediye eski başkanı. mhp'nin son yerel seçimlerinde ankara büyükşehir belediye başkan adayı idi. çok fazla sevilmesine ve yakın oylar almasına rağmen "iiii..." melih gökçek'i ve pkklıların dostu murat karayalçın'ı geçememiştir.
  #7618 azadiya welat | 10 yıl önce
   
 2. 2
  devlet bahçeliye karşı ikinci bir ali güngör olma yolunda....
  #9609 ahyad yafes | 10 yıl önce
   
 3. 3
  yolsuzluktan partiyle ilişkisi kesilen aytaç durak'ın listelerinde kendine yer bulabildiği mhp'de mansur yavaş'ın her söylediği haktır..
  #9623 envermanastir | 10 yıl önce
   
 4. 4
  kişisel sitesinden yazmaktan başka çaresi kalmamış .
  #9629 gezgin abdal | 10 yıl önce
   
 5. 5
  seçim öncesi mhp'yi zor duruma düşürecek hareketin altına imzasını atmış, yarın yine dönecek adama bugün sövülmesi yanlış diye düşündüğüm beypazarı eski belediye başkanı, mhp myk üyesi.
  #9660 gokboru | 10 yıl önce
   
 6. 6
  bağımsız ülkücüler kervanına katılması muhtemel kişidir.
  #10206 yaren | 10 yıl önce
   
 7. 7
  (bkz: sabah yataktan kalkıp mhp ile uğraşmak)

  (bkz: anlıyorum)
  #10207 son osmanli | 10 yıl önce
   
 8. 8
  Devlet Bahçeli'ye yazdığı mektubun altına imzamı atmaktan ve kendisini daha iyi hizmet edebilecek mevkiilerde görmekten memnuniyet duyacağım kişi.
  #11048 ariza | 10 yıl önce
   
 9. 9
  (bkz: mhp'nin ufuktaki lideri)
   
 10. 10
  ---------------alıntı---------------
  mhp'nin 2009 yerel seçimlerinde ankara büyükşehir adayı olan mansur yavaş'ın "2014'te adayım. tek beklentim şahsıma yapılan haksızlıkların giderilmesi" açıklamasına partiden sert bir rest geldi. mhp'nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı sadir durmaz, "allah yolunu açık etsin. kendisi özür dilesin. mansur bey nereden istiyorsa istiyorsa oradan aday olabilir" dedi.
  ---------------alıntı---------------

  yapacağı bir şey kalmamıştır. mhp'den bi sik olmaz bu kafayla. inşallah chp görür seni reyiz.
   
 11. 11
  internette yer alan bi habere göre bbp'den aday olacakmış hem de büyük şehir için.yorum mu? yok tabii ki.
  #36374 vol1 | 8 yıl önce
   
 12. 12
  daha önce söylediklerimin haklılığını gördüğüm başlık. bu sefer kendi gelmek istese de kapılar kapandı yüzüne.
  #36396 gokboru | 8 yıl önce
   
 13. 13
  burnunun dibini göremeyen devlet bahçeli'nin yerine chp yönetiminin gördüğü politikacı.

  ---------------mansur yavaş---------------
  Birilerinin Melih Gökçek’i seçtirme gayreti ortadadır. Ankara üzerinde yapılan bu hesapları bozmak gerekmektedir. Bu nedenle CHP yönetiminin tekrar ettikleri adaylık tekliflerini; bir seçenek olarak yol arkadaşlarımla ve beni sevenlerle değerlendirmeye almış bulunmaktayız. önümüzdeki seçenekler çok net; ya bu oynanan oyuna sessiz kalıp bir 5 yıl daha aynı yönetimle Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetilecek, ya da Ankara için adım atacağız. Bu konuyu hafta sonu boyunca istişare edip, kararımı hafta içi kamuoyuyla paylaşacağım.

  www.mansuryavas.com.tr/...
  ---------------alıntı---------------
  #38306 deli derviş | 7 yıl önce
   
 14. 14
  Chpliler icerisinde genclik kollarinda bulunan ogretim gorevlisi arkadaslarla girdigim tartismalardan cikardigim sonuca gore kilicdaroglu ile y-chp'nin evrensel solcularin agirlikta oldugu yonetimin kararlari ve uygulamalariyla bir asure kazanina donduguydu. Partiden ulusalcilar, kemalistler dislanmak uzereyken sirf akp buyuksehirlerde kaybetsin diye sagci milliyetci kokenli adaylara yakinlastilar. Ama hala dedigim agirliktaki kisim mansur reisi istemiyor gibi. Adamlar "isa gök'ü ve tayfasini size postalayalim" diye acikca soylerken reisin adayligini nasil kabullenecekler merak icerisindeyim.

  Ben mi? Zaten ankara'da oylarimiz chp'ye idi bolucu biri aday olmasaydi. Simdi zevkle oy verir, verdiririz. Ama bu iliskiden mantik evliligi cikmaz gibi..
  #38308 azadiya welat | 7 yıl önce
   
 15. 15
  chp'nin adaylık teklifi üzerine murat karayalçın, muharrem ince ve sabahat akkiraz tarafından saçma sapan gerekçelerle ve bağnazlıkla eleştirilen isim.

  ---------------Muharrem iNCE ‏@vekilince---------------

  1- Adaylık önemli değil partimi düşürdükleri duruma üzülüyorum. Partinin adayını danışman twitter'dan açıklıyor! şu anda o tweet yok!

  2- Eski partisini CHP'lileşmekle suçlayan bir kişi CHP'den aday olup olmamayı düşünecekmiş! kendisine ısrarlı teklifler varmış!

  3- ısrarlı teklifler olduğunu yazdığı tweet de yok meydanda! Partimize de, Cumhuriyet'in başkenti Ankara'ya da yazık oluyor.

  4- Amaç parti tabanını sağlam tutup diğer partilerin tabanına güven vermek olmalıdır.

  5- Kendi partisinden, başka partilerden aday olamayanı aday yapmakla olmaz bu işler!
  -------------------------twitter.com-------------------------

  --------------- Sabahat Akkiraz ‏@sabahatakkiraz---------------

  Zannımca partimizde artık aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak. Düne kadar bize küfredenler için oy istediğimiz tabanımız ne der acep?

  Aylar önce özellikle alevilerin çekincelerini genelbaşkanımız ilettim.Uyarımı yaptım.Listelerin adil olmaması halinde şoklara hazır olunmalı

  CHP'nin başarısı önceliğimizdir.Bunu yapabilecek kadrolarımız vardır.Onları yok saymamak gerekir.ılkelerimiz ve solculuğumuzu yok saymamalı

  Dikkat ediyorum; eleştirenlerin ortak özelliği; CHP kadrolarını yok saymak ve sağ adaylarla kazanılacak fikri ile partiyi köşeye sıkıştırma

  Siyasi kimliksizlik ile kazanılacak seçim; sadece kimliksizlerin iktidarı ve yandaşlığı sonucu halktan uzaklaşmaktır.
  --------------------------twitter.com----------------------------------


  ---------------murat karayalçın---------------

  KARAYALçıN : 2009 SEçiMLERiNDE YAVAş KOMPLO YAPTı

  “2009 yılında CHP olarak seçimi alacak noktadaydık. Ancak son anda Mansur Yavaş, Gazi üniversitesi hocaları ve Yaşar Okuyan bir anket yayınladı. Bu anket bir komplo anketiydi. Birçok ankette ben birinci Melih Gökçek ikinci sıradaydı. Oy oranı olarak açık ara öne geçtiğim bir anda, bir anda, o anket yayınlandı. O ankette ben üçüncü, Mansur Yavaş ikinci, Melih Gökçek birinci gösterildi. Bu 2009 seçimlerinin sonucunu belirleyen bir anket oldu. Son hafta CHP’ye yönelen seçmenlerin büyük bölümü, Mansur Yavaş’a destek verdi. Ki bu seçmenlerin büyük bölümü de CHP’li idi. Onlarda manipülasyona geldi. Bu CHP’ye karşı yapılmış açık bir komploydu. Oylar Mansur Yavaş ile benim aramda bölününce seçimi Melih Gökçek’e kazandırdılar. şimdi yine Yaşar Okuyan partiden ayrılmıyor, Mansur Yavaş sahneye çıkıyor. Parti olarak 2009’daki gibi benzer komplo ile karşı karşıyayız.”
  -----------------sozcu.com.tr-----------------
  #38311 deli derviş | 7 yıl önce